Europages Nedir? Europages Üzerinden E-İhracat Nasıl Yapılır?

Haziran 1, 2022
Posted in Genel
Haziran 1, 2022 Globizi

Europages Nedir? Europages Üzerinden E-İhracat Nasıl Yapılır?

Son yıllarda giderek artan B2B konsept tercihleri; firmalar için rehber platformların önemini artırmıştır. Uluslararası ticaretin temsilcileri çevrim içi ortamlarda bir araya gelerek hem alışveriş alternatiflerini çoğaltabiliyor hem de bu online ortamlar sayesinde çeşitli konseptleri birleştirerek pazar aktifliğini artırıyor. Europages tüm bu beklenti ve ihtiyaçlar için oluşturulmuş en verimli çevrim içi ticaret ortamlarından biridir.

Online B2B platformları arasında en fazla tercih edilen adreslerden biri olan Europages platformu; şirketlerin uluslararası düzeyde iletişime geçmesini sağlar. Bu platformun temel amacı B2B ticaretin temsilcilerini özellikle Avrupa lokasyonlu alışverişler için bir araya getirmek ve etkileşimi artırmaktır.

Europages; Avrupa bölgesindeki alışverişlerin kolaylaşması için kurulmuş çevrim içi bir rehberdir. Yaklaşık 48 milyon şirket ile ihracat ve ithalat iletişiminin güvenilir zeminde kurulmasını sağlayan platform; 21 farklı sektör için önemli bir atılım aracı haline gelmiştir. Bu sektörlerde faaliyet gösteren milyonlarca şirket ile yurt dışı satışlarını artırmak isteyen şirket sahiplerinin bir araya gelmesi Europages platformuyla sağlanır.

Europages Nedir?

İhracat faaliyetlerinin geniş kitlelerle iletişime geçerek yürütülmesi için şirketlerin kullanımına sunulan uluslararası platform Europages; benzeri işlevdeki platformların azalması ve sahip olduğu işlevsel hizmetleriyle birlikte popülaritesi artan küresel bir etkileşim alanıdır.

B2B ticaret konseptini benimseyen, uluslararası alanda şirketlerle iletişim kurmak isteyen her işletme için üyelik alınabilen Europages ile dünyanın çeşitli ülkelerinde yatırımı ve işlevi olan şirketlerle kontak kurmak oldukça kolaydır.

26 dil seçeneği ile uluslararası etkileşimi kolay hale getiren ve platform içi özelliklerin kolay kullanımla sunulduğu Europages; girişimlerini Avrupa bölgesinde yoğunlaştırmak ve ihracat adımlarını bu bölgeye yaymak isteyen şirketlere oldukça avantajlı bir iletişim ortamı sunar.

Küresel ihracat etkileşimi fırsatından faydalanmak isteyen şirketlerin, ihracat adımlarını hızlı ve güvenilir şekilde atmak için ihtiyaç duyduğu online pazarı Europages özenle sağlamaktadır. Birbirinden farklı üyelik paketi hizmetleriyle her hedef, kazanım ve uygulama alanı için ayrıntılı hizmet sunan platformda, tedarikçi olmak ve mağaza yönetimi sağlamak oldukça kolaydır.

Europages Nasıl Kullanılır?

europages-nasil-kullanilirEuropages nitelikli etkileşim ihtiyacını karşılayan, farklı dillerde kullanılabilen ve uluslararası ihracat firmalarının bir araya geldiği çevrim içi ortamlardan biridir. Bu platformun en önemli özelliklerinden biri hesap oluşturma ve yönetim araçlarının kolaylığıdır.

Yönlendirici yapay zekâ aracılığıyla hesap oluşturan şirketler, sektör aramalarını hızlı şekilde yaparak şirket listeleyebilir. Aynı zamanda tedarikçi arayışı olan şirketleri de aynı yöntemle takip edebilirler.

B2B ticaret konsepti için kurgulanan Europages platformunda; nitelikli kullanımın ilkelerine hâkim olmak için tanımlanan paketlerin özellikleri bilinmelidir. Platformda kullanılan üç temel paket bulunur. Bunlar; National, Europe ve International paketleridir.

Europages Üyelik Paketlerinin Özellikleri Nelerdir?

National pakete üye olan şirketler; Europages üzerinden yerel online pazar aramalarında şirketlerinin listelenmesini sağlayabilir.

Europe üyeliği tercih eden şirketlerin hem ulusal hem de Avrupa pazaryerlerinde listeleme avantajından yararlanması sağlanır. Tedarikçi arayan Avrupa menşeli şirketler için listede yer almak isteyen firmalar bu paketi sıklıkla tercih etmektedir.

International paketiyle Europages üyelik paketleri arasında uluslararası pazaryerlerine en geniş erişim sağlanır. Bu üyelik türünde firmalar tüm dünyada tedarikçi arayan B2B konseptli firmalarla etkileşime geçebilir. Ayrıca platformda sunulan dil, ürün yükleme gibi hizmetlerin sınırsız olduğu bu paket; iş yoğunluğunun en fazla olduğu, en avantajlı Europages kullanımlarından biridir.

Europages’e Nasıl Üye Olunur?

Europages firmaların B2B ticarette atılım gerçekleştirmesi için oldukça elverişli ortamlar sunan uluslararası online etkileşim platformudur. Bu platformda başarılı ihracat girişimleri yapmak isteyen firmalar ve tedarikçiler yer alır.

B2B konseptine uygun çevrim içi pazaryerleri arasında sahip olduğu üye sayısı, kategori çeşitliliği ve kullanım avantajları bakımından en çok tercih edilen platformlar arasında Europages yer alır.

Europages’e üye olmak isteyen firmaların öncelikle üyelik adımlarını tamamlaması, sonrasında platformda verimli kullanım sağlamak için paket tercihi yapması ve seçtiği paketin özelliklerine uygun olarak aramalarını yönlendirmesi gerekir.

Europages üyeliği için takip edilmesi gereken aşamalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Europages resmî sitesinde bulunan “Tedarikçi Ol” butonuna tıklanır.
  • Ekran yönlendirmesiyle açılan “Şirket Bilgileri” formu doldurulur.
  • Firmanın faaliyet alanı, konu ve deneyimini içeren bilgilendirme yapılır.
  • Şirket sermayesi, şirket tipi veya temsilcilik özellikleri kayıt bilgilerine eklenir.
  • Europages sayfasında görüntülenmesi istenen firmaya ait tanıtıcı metin girişi yapılır.
  • Şirkete ait iletişim bilgileri girilir ve logo yüklemesi yapılır.
  • Son olarak hesabın kullanıcısına ait kişisel bilgiler bölümü ve sermaye bilgileri doldurularak ücretsiz Europages hesabı oluşturulur.

Europages plaformunun verimli kullanımını sağlamak adına takip edilmesi gereken aşamalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Europages resmî sitesinde bulunan “Tedarikçi Ol” butonuna tıklanır.
  • Ekran yönlendirmesiyle açılan “Kişisel destek ister misiniz?” formu doldurulur.

Europages Türkiye pazarı dahil olmak üzere özellikle Avrupalı şirketlerin tedarikçi arayışlarını karşılayan bir platformdur. Toptancı, distribütör, temsilcilik, üretici vb. pek çok kategoride faaliyet gösteren firmalar için uluslararası tedarik arayışlarına aday olmak mümkündür. Faaliyet alanını genişletmek ve B2B ticaretinde etkili bir adım atmak isteyen her şirket için Europages en verimli online pazarlar arasında yer alır.
europages-nasil-uye-olunur

Europages Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Europages’in üç ana üyelik paketi bulunur. Bu paketlerin her birinde çeşitli kullanım araçları ve alan özellikleri yer alır. Ücretlendirme tarifeleri de paketlerde sunulan özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Her paket içeriği farklı amaçlar ve şirket hacimlerine uygun olarak belirlenmiştir. Bu bağlamda sunulan paket hizmetleri ve ücret tarifeleri de birbirinden farklıdır.

Europages’in Avantajları

Küresel çapta ticari faaliyetlerini artırmak, B2B konseptini nitelikli şekilde uygulamak ve sayısız firmayla etkileşime geçmek için en avantajlı platformların başında Europages yer alır.

Europages’in avantajları arasında; firmaların tercih sebebi olma özelliği taşıyan üye sayısı bulunur. Çünkü Europages; 48 milyondan fazla şirket, 4 milyondan fazla tedarikçi ve yüz binlerce çalışma kategorisiyle; çevrim içi pazaryerleri arasında en fazla alternatifi içerir.

Europages Türkiye Resmi Ticaret Ortağı Globizi ile E-İhracat Çözümleri

B2B ticarette güvenilir atılımlar gerçekleştirmek ve uzun vadeli kazanç ortamları yaratmak isteyen şirketler için Europages gibi küresel platformlar oldukça verimlidir. Ancak şirket yönetimleri için en önemli konu bu platformların kullanım ve yönetiminde profesyonel planlamalar yapmak olmalıdır. Bu sayede hedef kazanımlara ve istenen ihracat hacmine ulaşırken nitelikli büyüme sağlanabilir.

Globizi; ihracat hacmini büyütmek, marka değerini ve şirket faaliyetlerini uluslararası platformlarla geliştirmek isteyen her firma için profesyonel iş birliği sunar! Şirketiniz için Europages üyelik işlemlerini, mağaza yönetim ve denetim ihtiyaçlarını, alternatif e-ihracat çözümlerini ve satış artırmaya yönelik nitelikli desteği Globizi iş birliği sayesinde alabilirsiniz.

Hemen Globizi’yle iletişime geçin, ihracat kazançlarınızı ve marka değerinizi profesyonel şekilde artırın!